Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Doporučujeme: Skvělá dovolená jifi.eu - Tvorba webu levně Chcetě vědět víc o víně? Tak se přijďte podívat na stránku o víně Kvalitní šperky z chirurgické oceli za nejnižší ceny Internetový magazín pro muže Whip.cz finance a podnikání

Závislost na počítačových hrách je jeden z nových fenoménů, který je spjatý s rozšířením počítačů a nárůstem hraní online her. Počet hráčů počítačových her, jejichž stav je označován za závislost činní podle průzkumu okolo 10%. Určit zda je či není člověk závislý na počítačových hrách je těžké určit, protože nejde o fyzickou ale o psychickou závislost. Jako hlavní znaky závislosti se považuje dlouhá doba strávená hraním a narušení sociálních vztahů s okolím.

Pro vznik závislosti na hrách se považují jako nejnebezpečnější  hry MMORPG (World of Warcraft,…). Právě u online her hráč nejvíce vidí kolik ztratil tím, že nehrál. U singleplayeru pokračuje ve hře, kde se nic během jeho nepřítomnosti nic nezměnilo, zatímco u online hry svět žije i v jeho nepřítomnosti jeho kamarádi, členové klanu a konkurence mezitím nabírá další zkušenosti, plní mise a vydělává.

TOPlist